Saklıkent Kayak Merkezi

Saklıkent Kayak Merkezi

Saklıkent Kayak Merkezi Hakkında Bilgi

Saklıkent hem profesoyel kayak sporu yapanların hem de acemi olanların ve kayak yapmayı öğrenmek isteyenlerin tercih edebileceği bir merkezdir. Kayak tesisinin en dikkat çeken yanı ise bölgeye eğer Şubat sonunda ve Mart ayı içerisinde gelirseniz kayak yaptıktan sonra denize girebilecek de olmanız. Zaten “gündüz kayak öğleden sonra deniz” sloganıyla ün salmış olan merkez size hem kış tatili hem de yaz tatili imkanı sunduğu için son derece dikkat çekicidir diyebiliriz.

Ilıman bir iklimi olan Antalya içerisinde yer alan  bu kayak merkezi konumu nedeniyle Antalya’yı ve civar bölgeleri de keşfedebileceğiniz bir yerdedir. Ayrıca Saklıkent kayak merkezi sıcaklık seviyesinin en yüksek olduğu kayak merkezi olarak da bilinmektedir. Bu nedenle birçok insanın tatil için uğrak noktasıdır. Güneşli olan 50 – 60 gün olduğu için tatilinizi bu dönemler arasında denk getirebilirsiniz. Kar kalınlıkları anlamında kayak merkezini incelediğimiz zaman 100 – 200 cm arasında olduğunu görebiliriz. Ancak zirveye çıkarsanız bu kar kalınlığının ortalama 4 metreyi bulduğunu da görebilirsiniz.

Kayak merkezinin açık olduğu dönemler ise 10 Aralık ve 10 Nisan arasında gözükmektedir. 120 gün boyunca kayak yapmak için tercih edebileceğiniz bu kayak merkezi çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlar. Tesisin en yoğun olduğu dönem ise ülkemizdeki okulların sömestr tatiline girdiği Şubat ayıdır.

Saklıkent Kayak Merkezi Antalya sınırları içerisinde olan ve Akdeniz’in en önemli kayak merkezlerinden biri olarak sayılan önemli bir tesistir. Torosların Beydağları bölümünde yer alan bu kayak merkezi Bakırlıdağ kuzey yamacında yer alır. 500 adet dağ evine sahip olan bu kayak merkezi geniş bir tesistir. Kayak kompleksi olarak da adlandırabileceğimiz tesis Akdeniz’e ve Ekvator’a en yakın kayak tesisi olarak da bilinmektedir. Bu nedenle dünyaca ünlü olduğunu söyleyebiliriz.

Saklıkent Kayak Merkezi Nasıl Gidilir?

Antalya’ya 35, Havalimanına 50 km mesafede olduğu düşünülürse ilk tercih uçakla gelmek olacaktır. Elbette hususi araçla veya otobüsle gelme seçeneği de mevcuttur. Uncalı yönünden Çakırlar yönüne ilerlerken Saklıkent tabelaları izlenerek kolayca ulaşılabilir. Ayrıca Saklıkent Kayak Merkezi işletmesinin misafirlerini 5m Migros’tan sabah 08.00’de alıp akşam 16.00’da tekrar aynı yere bıraktığı ücretli servis hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

Saklıkent Kayak Merkezi Liftleri Nelerdir?

Orman sınırında yer aldığını söyleyebileceğimiz Saklıkent kayak merkezi hem yeni snowboard öğrenenler için hem de profesyonel kayak sporuyla uğraşanlar için idealdir. Bu nedenle tesiste pistler amatör pist, orta derece pist ve profesyonel pist olarak ayrılmaktadır. Ayrıca tesise günlük giriş yapabileceğiniz için günlük misafirlere özel pist alanı da yer alır.

Antalya içerisinde yer aldığını söyleyebileceğimiz bu kayak merkezi liftleriyle de ünlüdür. Karakata chairlift 1900 metre ile 2400 metre uzunluğa sahiptir. Saklıkent içerisinde bulunan en büyük lift budur ve 800 kişiyi dağın zirvesine ulaştırmaktadır. Misafirler zirvede bulunan kafede oturarak son derece keyifli zaman geçirebilmektedir. Saklıbel teleski ise snowboard ve kayakla uğraşan, orta derece kayakçılara hitap eder. Bir saatte 200 kayakçının pist zirvesine çıktığı bu teleski büyük ilgi görmektedir. Antalya otel fiyatları son derece uygun olduğu için günübirlik de tesise gelmeyi tercih edebilirsiniz. Eğer tesiste az vakit geçirecekseniz ve snowboard anlamında acemiyseniz babylifti kullanabilirsiniz. 2015 Aralık ayında inşa edilen 100 kayakçı kapasiteli babylift çok talep görmektedir.

Whatsapp Telefon